Zasady gry w Pokera 5 Card Stud.


W grze 5 card stud, jak i we wszystkich grach typu 'stud', każdy z graczy jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki musi wpłacić wcześniej ustaloną kwotę, nazywaną 'ante'. Dopiero kiedy każdy z graczy umieści odpowiednią należność w puli, rozpoczyna się faktyczna rozgrywka. Po pierwszej rundzie licytacji gracze otrzymują dwie karty zakryte i jedną odkrytą. Kolejną rundę licytacji rozpoczyna gracz, którego karta odkryta jest najniższa. Taka reguła będzie miała miejsce już do końca rozgrywki.

Po pierwszej rundzie licytacji rozpoczyna się runda kolejna, a wcześniej każdy z graczy dostaje kolejną kartę odkrytą, tak zwany fourth street. Wówczas patrzy się na to, który z grających ma najniższe karty, on też zaczyna następną rundę licytacji. Karta, która trafia do każdego z graczy po tej licytacji nazywa się fifth street i jest rzecz jasna kartą odkrytą.


Wówczas w sumie następuje już zakończenie rozgrywki, gra kończy się sprawdzeniem kart wszystkich graczy po kolei, oraz zweryfikowaniem, który z nich posiada w swoich kartach najwyższy układ. Ten właśnie zostaje zwycięzcą i dostaje całą pulę uzbieraną w trakcie licytacji, wraz z tak zwanym 'ante'. Sytuacja, w której jest remis, i dwóch graczy ma identyczne najwyższe układy zdarza się o wiele rzadziej, niż na przykład w Texas Holdem czy Omaha, czy też innych grach, w których występują karty wspólne, z prostej przyczyny, że prawdopodobieństwo otrzymania dwóch identycznych kart przez dwóch graczy jest o wiele większe niż prawdopodobieństwo tego, że taka dwójka dostanie cały pięciokartowy, identyczny układ. 5 card stud to gra prosta, mało emocjonująca, ponieważ stosunkowo niewiele zależy tutaj od nas, wszystko co się dzieje, dzieje się bez naszej zgody i woli - jak wielu określa tę odmianę - jest to zwyczajna "gra szczęścia", a takie niezwykle szybko się nudzą.
Reklama

Copyright 2006 © www.all4sport.pl