Ace to Five Triple Draw Poker.


Odmiana pokera znana pod nazwą Ace to Five Triple Draw to, pomimo obecnie niezbyt wysokiej popularności, gra dość stara. Grywano w nią już kilka wieków temu, na tak zwanym 'dzikim zachodzie', w prymitywnych kasynach, na bazie których jednakże powstały kasyna dzisiejsze. Ace to Five Triple Draw było wówczas drugą grą, obok Five Card Draw, w którą grywano najczęściej - w początkowej epoce swojego rozwoju poker dobierany był najpopularniejszy, a takim właśnie są te dwie odmiany, jak i inne, które w swojej nazwie mają słówko 'draw'.


Ace to Five Triple Draw różniło się od innych gatunków pokera tym, że najmocniejsza ręka to, jak sama nazwa wskazuje, układ od asa do piątki, który w innych odmianach pokera uznawany jest za jeden z najsłabszych. Strit, a także kolor, czyli dwa inne układy, w tej odmianie nie mają żadnego znaczenia. Gracze przyzwyczajeni do innych odmian pokera często mają na początku problemy do przezwyciężenia tego przyzwyczajenia, i orientują się dopiero na końcu gry, że owszem, stworzyli układ, ale taki, który w tej właśnie odmianie nie jest w żaden sposób wartościowy...

Cały przebieg gry bazuje na tym, że gracz na początku otrzymuje pięć kart, i jego zadaniem jest stworzyć układ, przy założeniu że podczas trzech kolejnych rund ma prawo do wymienienia wszystkich swoich kart. Licytacja nie różni się wiele od innych odmian pokera, główną zmianą jest właśnie ta możliwość wymiany swoich kart. Jest to na tyle ciekawa odmiana, że nawet teraz przyciąga zwolenników oryginalności w każdej kwestii, nie gardzą nią też najlepsi pokerzyści świata!
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl