Badugi Poker.


Badugi to gra o oryginalnej nazwie i równie oryginalnych zasadach - różni się ona zasadniczo od większości znanych nam gier pokerowych. Teoretycznie wzorowana jest ona na Triple Draw, jednak doszukiwanie się wielu podobieństw między tymi odmianami to nie lada sztuka. Badugi to gra pozwalająca na chwile doskonałej rozrywki, jednak równocześnie absorbująca całą naszą uwagę, wymaga ona naprawdę dużo koncentracji.


Jej przebieg rysuje się mniej więcej tak: Każdy z graczy otrzymuje cztery karty, i w trakcie czterech rund licytacyjnych może trzy razy wymienić swoje karty, od zera do czterech (czyli wszystkie lub żadne) w każdej rundzie. Zadanie gracza polega na skompletowaniu takiego, w tym wypadku czterokartowego układu, w którym wszystkie karty będą różne, nie będzie występował żaden układ. Jeśli przy sprawdzaniu okaże się, że gracz ma parę - będzie musiał odłożyć jedną z kart i brać udział w dalszym sprawdzaniu z trzema kartami w ręce, to samo tyczy się sytuacji, kiedy gracz dostanie trójkę - wówczas przy sprawdzaniu zostaną mu dwie karty. Nie jest też wskazane posiadanie dwóch czy też więcej kart tego samego koloru - zanim rozpocznie się sprawdzanie, wyższą kartę z danego powtarzającego się układu również należy odłożyć.

Zwycięża gracz, który będzie miał najsłabszą rękę, jeśli zdarzy się sytuacja taka, że dwóch graczy trafi na identyczne ręce - pula zostaje rozdzielona sprawiedliwie między nich dwoje. Nie jest to jednak zbyt częste w tej grze. Badugi jest odmianą stosunkowo młodą, powstało w Korei Południowej, i mimo, iż jest grą naprawdę fascynującą, wolno podbija serca kolejnych graczy. Często grywają w nią mistrzowie pokera w innych odmianach - jest to bowiem dla nich coś nowego. Dla innych zasady tej gry, nieco skomplikowane, potrafią odstraszyć, a szkoda, bo Badugi wciąga!
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl