Poker Double Flop.


Poker Double Flop - jest to niezwykle ciekawa odmiana pokera, która zyskuje coraz to więcej zwolenników, głównie dlatego, ponieważ występują w niej często gwałtowne zwroty akcji, kiedy wydawać by się mogło, że kategorycznie przegrasz, okazuje się, że połowa zgromadzonej puli trafia do Ciebie! Takie sytuacje w doble flop to codzienność.

Gra ta jest o tyle przyjemniejsza dla wielu graczy, którzy z pokerem mają do czynienia nie od dziś, ponieważ bazuje ona na jednej z najpopularniejszych odmian pokera - Texas Holdem. A któż nie zna nietrudnych zasad tejże odmiany? Cała różnica między double flop a texas holdem polega na tym, że w opisywanej grze flop jest podwójny ( w sumie nie trudno domyślić się tego już patrząc na nazwę.) W praktyce wygląda to w ten sposób, że wykładane na stół są dwa flopy, jeden w górnej części stołu, drugi zaś w dolnej. Następnie, po standardowej licytacji do każdego z flopów dokłada się czwartą kartę, turn. Tak samo rzecz wygląda z river, piąte karty też dokładane są do obu flopów, zarówno tego na górze stołu, jak i na dole. Gracz tak samo jak w texas holdem tworzy swój układ wykorzystując pięć kart z siedmiu, czyli pięciu kart wspólnych i dwóch własnych. Padło pewnie teraz pytanie, dlaczego z siedmiu a nie z dwunastu - i słusznie.

Jednakże pod koniec gry, przy sprawdzaniu, kto z graczy ma wyższy układ, należy opowiedzieć się, czy wykorzystywaliśmy do stworzenia układu karty leżące na górze, czy na dole stołu. Nie można w swoim układzie zawrzeć zarówno kart leżących u góry, jak i na dole - trzeba się zdecydować na jeden konkretny rząd. Ważne jest jednak, że nie trzeba wcześniej deklarować tego, którego rzędu kart wspólnych będziemy używać - wystarczy powiedzieć o tym już na koniec gry.

Double flop ma jednak jeden zasadniczy minus - przy zakończeniu gry wybiera się najlepszy układ stworzony przy użyciu górnego rzędu, jak i dolnego rzędu, czyli dwa układy zwyciężają, a co za tym idzie pula musi być dzielona pomiędzy dwóch graczy. Rzadkie są sytuacje, że karty jednego gracza tworzą najwyższe układy z jednym i drugim rządem kart wspólnych - teoretycznie jednak dzięki takiej możliwości istnieje szansa, że jeden gracz wygrywa całą pulę. Warto spróbować tej gry, jest inna od wszystkich, a zarazem nie wymaga wkładania dużo wysiłku.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl