Jacks or Better Video Poker.


Jacks or better, w Polsce znany także jako 'walety lub lepiej' to gra pokerowa nieco różniąca się od pozostałych, ponieważ nie jest to gra stricte karciana. Gra 'Jacks or better' to odmiana video pokera, bardziej przypominającego automaty do gry w jednorękiego bandytę niż tradycyjnego pokera.

W Jacks or better nie mamy jednak bębnów z symbolami, jak w jednorękim bandycie, lecz pięć kart do gry. I naszym zadaniem jest, analogicznie jak w każdej odmianie pokera, stworzyć z nich jak najlepszy układ. Przebiega to w taki sposób, że maszyna losuje nam pięć kart. Następnie za pomocą przycisku "HOLD" decydujemy, które z tych kart chcemy sobie zostawić, a które rozdać ponownie. Pierwszym najniższym, ale wygrywającym układem jest para waletów - stąd też pochodzi nazwa tejże gry, poza tym wygrywają wszystkie wyższe układy.


Mówi się często, że wypłacalność tej gry jest znacznie lepsza niż jednorękiego bandyty, co więcej, mamy większe możliwości jeśli chodzi o to, co zostawić, które karty wymienić. W Jacks or better zaczynają grać miłośnicy pokera, którym nieco znudziła się tradycyjna forma tej gry - i niewielu z nich żałuje, stawiając niewielkie stawki można wygrać wręcz fortunę! Kasyna oferują także możliwość podwojenia wygranej - przebiega to w taki sposób, że maszyna losuj jedną kartę, a gracz musi odsłonić jedną z czterech zakrytych. Jeśli odsłonięta przez niego karta będzie wyższa od tej wylosowanej przez maszynę, wygrana zostaje podwojona - jeśli nie, przepada.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl