Lowball Draw Poker / Kansas City Poker.


Poker o nazwie Lowball Draw to odmiana, która często nazywana jest także Kansas City Lowball to kolejna z odmian pokera dobieranego, w której zwycięską ręką jest, w przeciwieństwie do Texas Holdem czy Omaha, najlepsza słaba ręka. Chodzi więc o to, by utworzony pięciokartowy układ był jak najniższy, jak najsłabszy. Należy zatem wystrzegać się wszystkich tradycyjnych pokerowych układów, stritów, kolorów, czy nawet trójek i par.


W Lowball Draw rozgrywka wygląda w ten sposób, że gracze otrzymują po pięć kart zakrytych, i w kolejnych rundach mają możliwość wymiany tychże kart po to, by stworzyć jak najlepszy, to znaczy jak najstarszy układ. Gracz w każdej rundzie może dowolną liczbę kart wymieniać, lub ewentualnie, jeśli wydaje mu się, że już osiągnął to, co zamierzał, i nie ma ochoty wymieniać większej ilości kart, może wykorzystać opcję 'stand pat', czyli po prostu czekać. Po kolejnych licytacjach nadchodzi wreszcie czas na sprawdzenie. Weryfikacja przebiega szybko i sprawnie, ponieważ nie jest wielkim problemem sprawdzić, który z graczy ma słabsze karty. Wystarczy sprawdzić, czy ktoś nie ma strita lub koloru, następnie par lub trójek, i wówczas sprawdza się już karty pojedynczo, asy traktując jako karty wysokie, a co za tym idzie zdecydowanie niepożądane. W takim razie najlepszym układem w grze Lowball Draw, nie w kolorze, złożonym z niskich kart, i równocześnie nie tworzącym strita jest układ 2, 3, 4, 5, 7.

Taki też układ gwarantuje wygraną, lub przynajmniej remis w Lowball Draw. Gra ta nie jest popularna, jak zresztą większość gier z serii Draw, czyli pokerów dobieranych. Ich szczytowy okres popularności minął już kilkadziesiąt lat temu, i na razie nie zapowiada się, by wrócił.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl