Mieszane gry pokerowe.


Ideą mieszanych gier pokerowych jest sprawdzenie graczy z całego świata, którzy nie są wyspecjalizowani w jednej konkretnej odmianie, lecz takich, którzy znają zasady i potrafią grać w wiele różnych odmian.

Nazwy mieszanych gier pokerowych to najczęściej akronimy pierwszych liter poszczególnych gier, ułożone w kolejności, w jakiej rozgrywane są poszczególne partie. I w taki sposób na przykład bardzo popularna gra HORSE to pięć partii, w kolejności texas Holdem, Omaha Hi-Lo, Razz, Seven Card Stud, Seven Card Stud Hi-Lo. Na analogicznej zasadzie powstają nazwy gier HOSE, SHOE, RASH, HAR, HA, HO. W skrótach tych A oznacza zwyczajną odmianę Omaha, O to Omaha Hi-Lo, H to rzecz jasna Texas Holdem, R to Razz, S - Seven Card Stud, a E - Seven Card Stud Hi/Lo. Często ustala się częstotliwość zmian poszczególnych gier, na przykład w odmianie HORSE można grać na zmianę poszczególne gry, lub grać na przykład każdy rodzaj pokera po kilka razy, ilość rzecz jasna jest wcześniej ustalana, i dopiero wówczas może następować zmiana.


Mieszane gry pokerowe to niesamowite urozmaicenie oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności nie tylko w jednej konkretnej odmianie pokera, ale we wszystkich najpopularniejszych i powszechnie dostępnych grach. Dlatego też zyskuje on coraz większą popularność, ponieważ jest dobrym świadectwem, które mówi po prostu, że dany gracz jest naprawdę niezły.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl