Mississippi Stud Poker.


Gdyby chcieć porównać Mississippi Stud do jakiejkolwiek innej gry pokerowej, z pewnością najbardziej podobny byłby Seven Card Stud. Na tej bowiem odmianie bazuje Mississippi Stud i z niej się właśnie wywodzi.

Jakie zatem są różnice między Mississippi Stud a Seven Card Stud? Zaczynając od początku, żadnych różnic nie widać - pierwsze trzy karty rozdawane są tak samo jak w Seven Card Stud, to znaczy gracz dostaje dwie karty zakryte i jedną odkrytą. Kolejną rundę licytacji zaczyna gracz, którego karta odkryta jest najniższej wartości, i po tej rundzie każdy z graczy otrzymuje kolejną kartę własną, również odkrytą. Kolejne rundy licytacji przebiegają identycznie jak w Seven Card Stud, zasadniczą różnicę widać dopiero w ostatniej rundzie gry - po licytacji, również przebiegającej bez większych modyfikacji, każdy z graczy dostaje ostatnią kartę, ale w przeciwieństwie do Seven Card Stud karta ta jest odkryta.


Tak więc do dyspozycji gracz jest siedem kart własnych - pięć kart odkrytych i dwie zakryte, które otrzymuje już na samym początku gry. Odmiana ta jest o tyle ciekawsza od Seven Card Stud, że pozostali gracze mogą w większym stopniu domyślać się jaki układ stworzy inny gracz - czyli ich przeciwnik, bowiem widzą pięć jego kart, a nie cztery, jak miało to miejsce w Seven Card Stud. Mississippi Stud staje się coraz popularniejsze - od niedawna dostępne jest w większej ilości kasyn internetowych na całym świecie.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl