Razz Poker.


Razz to kolejna odmiana pokera, którą często określa się jako seven card stud low. Jest to odmiana niezwykle podobna do seven card stud, opisywanej szczegółowo i dokładnie w innym dziale na tej stronie. Scharakteryzujemy jednak po krótce zasady tego właśnie rodzaju pokera.

Generalnie w razz każdy stara się utworzyć najlepszy pięciokartowy układ dysponując siedmioma kartami własnymi. Nie ma żadnych kart wspólnych, jednakże cztery spośród siedmiu kart graczy są odkryte i leżą przed nimi na stole tak, by inni mogli je widzieć i tym samym analizować. Najpierw każdy z graczy wpłaca obowiązkową stawkę, zwaną 'ante', po której to dostaje pierwsze swoje karty - dwie zakryte i jedną odkrytą. Później każdą kolejną rundę licytacji zaczyna ten gracz, którego karty odkryte są najniższej wartości. W czterech kolejnych rundach gracze otrzymują kolejno trzy karty odkryte a po nich jeszcze jedną zakrytą. Wówczas nadchodzi czas na rozstrzygnięcie tego, do którego z graczy powinna trafić pula i wygrana. Ważne jest to, że w zdecydowanej większości wypadków jest to jeden gracz - nie ma podziału na pulę wysoką i niską, jak miało to miejsce w odmianach hi-lo. Tutaj pula trafia do tego, który stworzył najniższy układ. Strity i kolory są to w tej grze układy wysokie, a więc zupełnie nieopłacalne. Najlepszym układem w pokerze Razz jest układ: As, 2, 3, 4 i 5. Nie jest on stritem, a równocześnie as jest kartą najniższą w całej talii, zatem ten układ ma bardzo niską wartość, i co za tym idzie praktycznie zawsze jest zwycięski.

Razz to stosunkowo nowa gra, aczkolwiek zyskująca coraz szerszy krąg zwolenników na całym świecie - jest nieco inna od wszystkich, a zarazem bazuje na zasadach doskonale znanych większości pokerzystów - dlatego właśnie mogą oni spokojnie stosować strategie, które wyćwiczyli do tej pory.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl