Omaha poker.


Wśród wszystkich odmian pokera wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje - poker dobierany oraz poker, w którym występują karty wspólne. Do tej właśnie drugiej kategorii należy Omaha, kolejna z odmian pokera. Jest ona niezwykle podobna do Texas Holdem, w sumie jedyną różnicą jest inna ilość kart używanych w grze.


Jak wiadomo w Texas Holdem kart wspólnych mamy trzy - tak samo jest też i w Omaha, inna jest jednak liczba kart własnych - w Texas Holdem mamy ich dwie, o Omaha każdy gracz dysponuje aż czterema własnymi, zakrytymi kartami. Czymś, co przyciąga graczy do tej odmiany pokera, i co sprawia, że to właśnie ta odmiana jest najpopularniejsza w kasynach internetowych jest opcja, jaką umożliwiają swoim zarejestrowanym graczom niektóre kasyna. Jest to możliwość niezwykle użyteczna i przydatna, a co za tym idzie - często wykorzystywana. Wielu początkujących graczy wykorzystuje tę opcję po to, by szybciej nauczyć się zasad pokera, szybciej zauważać pewne rzeczy, łatwiej analizować. Cóż to za opcja? Nazywana jest ona "silną ręką", co oznacza w praktyce, że pokazuje nam, jaki w danej chwili mamy najsilniejszy układ. Każdy przyzna, że to o wiele ułatwia grę.

Omaha jest drugim, obok Texas Holdem pokerem, który jest najczęściej wyszukiwany w wyszukiwarkach internetowych oraz w kasynach - wielu graczy chce grać właśnie w tę odmianę, co ciekawe ich liczba stale wzrasta - omaha bowiem gwarantuje dobrą zabawę, rozrywkę i emocje, a zarazem każda rozgrywka trwa nieco dłużej niż texas holdem - jest bowiem kilka rund licytacji więcej.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl