Seven Card Stud Hi-Lo - zasady gry.


Rodzajem pokera Seven Card Stud jest odmiana, której nazwa kończy się dodatkiem 'hi-lo'. Jak w innych grach pokerowych tego rodzaju cała różnica między tą odmianą, a macierzystą grą polega na tym, że w odmianach hi-lo pula dzielona jest na dwie części i przy zakończeniu gry połowę dostaje gracz z najlepszą ręką, a połowę z układem o najniższej wartości.


Reszta zasad pokera Seven Card Stud Hi-lo jest identyczna jak zasady Seven Card Stud, każdy z graczy musi wnieść początkową stawkę o nazwie 'ante', następnie rozpoczyna się kilka kolejnych rund licytacji, w których gracze otrzymują w sumie trzy karty zakryte oraz cztery odkryte (czyli widoczne dla innych, nie mylić z kartami wspólnymi, z kart odkrytych inni gracze nie mogą czerpać żadnej korzyści poza szacowaniem, jaki układ może chcieć ułożyć dany gracz!). Następnie przy rozstrzygnięciu decyduje się o tym, kto dostanie połowę puli ponieważ utworzył układ o najwyższej wartości, a kto ma układ najmniej punktowany, czyli dostanie drugą część puli. Co warto zapamiętać, w razie gdy dwie osoby mają taką samą kartę, a należy zdecydować, która z nich jest wyższa, w pokerze Seven Card Stud Hi-Lo decyduje kolor danej karty. Uporządkowane malejąco, od najważniejszego, do najmniej istotnego kolory w pokerze to: pik, kier, karo, trefl.

Odmiany hi-lo są ciekawym urozmaiceniem dla graczy grywających najczęściej w jeden konkretny rodzaj pokera, pozwalają one nie dopuścić do monotonii oraz znudzenia się danej gry, wprowadzają nieco więcej wahania, ryzyka, a także możliwości, które zapewniają wygraną, przez co taka gra staje się często o wiele bardziej fascynująca.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl