Historia pokera Seven Card Stud.


Na temat powstania pokera powstało już wiele nie tylko teorii, ale i całych książek opisujących hipotetyczne początki tejże gry. Obejmują one zarówno historie legendarne, jak i takie oparte na faktach. Niemniej jednak ciężko jest konkretnie stwierdzić, co z tych przedstawianych nam opowieści jest prawdą. Początków pokera badacze doszukują się już w starożytnych Chinach, w roku 969, o grach niezwykle podobnych do pokera słyszało się już w XVI wieku, we Włoszech i Francji podobno grywano w takie właśnie gry karciane, które wówczas bardzo fascynowały ludzi ze wszystkich warstw i klas społecznych.


Faktyczny rozwój pokera, już pod swoją właściwą nazwą, to jednak znacznie, znacznie później, ponieważ jego rozkwit nastąpił w czasach "dzikiego zachodu", w Stanach Zjednoczonych. Poker stał się tam wówczas grą, w którą grywano praktycznie wszędzie, nie trzeba było szukać żadnych kasyn, które notabene wówczas nie istniały, grywano w fascynującego pokera głównie w barach, tam tez powstawały coraz to nowe odmiany tejże gry.

7 Card Stud to gra nieco nowsza, niż tamte z okresu "dzikiego zachodu", bowiem jej początki to okres tuż przed drugą wojną światową, kiedy to grywano w niego we wszystkich zakątkach Stanów Zjednoczonych. Następnie do boomu popularności 7 Card Stud przyczyniło się Las Vegas, w którym powstawały pierwsze kasyna. Tam też 7 Card Stud był początkowo jedyną dostępną grą, a kiedy umożliwiono także inne 'dyscypliny', wciąż był najpopularniejszy.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl