Historia Texas Holdem Poker.


Poker to jedna z najstarszych gier karcianych na świecie, a odmiana Texas Holdem to jeden ze sztandarowych rodzajów tej gry. Skonkretyzowanie w skrócie historii pokera jest niezwykle trudne, ponieważ wciąż brakuje wielu faktów.

Szacuje się ostatnio coraz częściej, że początki pokera sięgają 900 roku naszej ery. Pierwsze talie do gry w "pokera" pochodzą z Chin, tam też potencjalni gracze czerpali przyjemność z gry niezwykle podobne w zasadach do dzisiejszego pokera już ponad tysiąc lat temu. Pierwsze talie do tejże gry miały dwadzieścia kart, jedynie od dziesiątek do asów, jednak z czasem i to uległo zmianie. Poker przechodził liczne metamorfozy, zasady gry były zmieniane, ilość kart również nie pozostawała stała. Trwało to przez kilka wieków, podczas których zaczął się okres wyrabiania sobie przez pokera renomy gry hazardowej najpopularniejszej na całym świecie.


W pewnym momencie nastąpił przełom, gdy ambasador USA w Wielkiej Brytanii ogłosił usystematyzowane zasady. Wówczas rozgrywki w pokera stały się coraz to popularniejsze. Wprawdzie rozłamy pozostały, i poker i tak ma do dziś wiele odmian, jednakże pozwoliło to na szybszy rozwój tejże gdy w kasynach tudzież innych miejscach, gdzie można było w nią grać. W 1967 roku, zatem stosunkowo niedawno, poker Texas Holdem podbił serca amerykanów grywających w kasynach w Las Vegas i bardzo szybko przewyższył popularnością wiele innych możliwości rozrywki.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl