Limity w pokerze Texas Holdem.


Limity w Texas Holdem są różne, w zależności od konkretnej odmiany gry, w którą aktualnie gramy. W Texas Holdem wyróżniamy między innymi odmianę No Limit Texas Holdem: polega ona na tym, że nie ma ściśle określonej liczby możliwych podbić - tym samym podbijać możemy tak wiele razy, jak tylko mamy na to ochotę, uwzględniając dwie podstawowe zasady: jeśli nikt jeszcze w danej rundzie nie podbił, to podbicie nie może być niższe niż tak zwana "duża w ciemno", kwota ustalana na początku gry. Jeśli któryś z graczy zdążył już podbić w danej kolejce, podbić możemy, ale jedynie za kwotę wyższą, niż zrobił to nasz poprzednik.


Kolejny rodzaj Texas Holdem to Pot Limit, czyli gra pośrednia pomiędzy Texas Holdem bez limitu, a z limitem- o czym za chwilę. Pot Limit Texas Holdem oznacz grę, w której nie ma ściśle określonego limitu podbić, jednak istnieje tak zwany limit puli - nie możemy podbić o więcej, niż wynosi aktualna wartość puli plus to, co my musimy dołożyć, by wyrównać poprzednie podbicie. Brzmi skomplikowanie? Nic trudnego, po kilku rundach liczy się to już nieomal mechanicznie.

Ostatnim rodzajem Texas Holdem w podziale ze względu na limity jest gra o nazwie Fixed Limit Texas Holdem. W tej właśnie grze zawsze podawane są dwie stawki. Jeśli widzimy, że mamy do czynienia z pokerem Fixed Limit Texas Holdem 2/4, oznacza to, że w pierwszych trzech rundach możemy podbijać i przebijać o dokładnie 2, i nie więcej jak trzy razy. W kolejnych dwóch rundach licytacji, czyli po wyłożonym turnie i riverze przebicia, również trzy, muszą być już o 4.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl