Zasady gry Pokera Texas Holdem.


Gdyby przypatrzeć się rozgrywce pokera Texas Holdem z boku, wyglądałoby to mniej więcej w taki sposób: przy stole zasiada od dwóch do dziesięciu osób, każda z nich na początku otrzymuje od rozdającego dwie karty, których nikomu nie pokazuje. Te karty nazywają się kartami zakrytymi. Następnie gracze rozpoczynają pierwszą rundę licytacji.

Jeśli nie wszyscy spasują (co nie zdarza się praktycznie nigdy, ale teoretycznie taka możliwość istnieje), to na stół wykładane są karty wspólne, pierwsze trzy, które nazywane są flopem. Wówczas gracze mają kilka sekund na przeanalizowanie tego, jak korzystne są to dla nich karty, i wtedy rozpoczyna się kolejna runda licytacji, po której odkrywana jest czwarta karta wspólna, o nazwie turn. Następnie sytuacja się powtarza, przy kolejnej licytacji pula zgromadzona na środku stołu rośnie jeszcze bardziej, i wtedy odkrywa się piątą i ostatnia kartą, river. Wtedy też licytuje się po raz ostatni, a następnie odkrywa karty i sprawdza układy wszystkich graczy. Ten, który ma najlepszy układ (o tym, które układy są najbardziej wartościowe przeczytać można w innym dziale) zwycięża i zgarnia całą pulę, jeśli zdarzy się tak, że dwóch graczy równocześnie ma taki sam układ, i nie da się rozstrzygnąć, który z nich powinien wygrać, pulę dzieli się po równo między tych dwoje. W momencie zwycięstwa któregoś z graczy cała rozgrywka rozpoczyna się na nowo.

Zasady Texas Holdem są proste, każdy może zacząć grę w tą odmianę kiedy tylko zapragnie i nie sprawi mu to większych trudności.
Reklama


Copyright 2006 © www.all4sport.pl