Słownik wybranych pojęć i zwrotów bukmacherskich


Słownik typera to bardzo przydatne źródło informacji nie tylko dla początkujących graczy, ale dla osób, które już miały styczność z hazardem online.
Warto wiedzieć jak nazywają się poszczególne zakłady, pola na kuponie do obstawiania online. Ma to sprawić by obstawianie było jeszcze bardziej przyjemne, a Ty jako gracz byś nie obstawiał w ciemno i jak spotkasz się z nieznanym Tobie terminem u bukmachera, byś mógł odrazy zajrzeć do słownika typera i dowiedzieć się co dana nazwa, czy skrót oznacza.


AKO - oznacza kurs główny jaki oblicza się poprzez pomnożenie ze sobą wszystkich kursów znajdujących się na kuponie.

Akumulator/Combo - za pomocą takich nazw oznacza się zakład na więcej niż jedno spotkanie.

Autsajder - zawodnik, który według bukmacherów przegra i są zazwyczaj na jego wygrana ustawione wyższe kursy.

Bankier - tak nazywa się wydarzenia jakich wyniku jesteś pewien. Używany jest w zakładach systemowych po to by zwiększyć wygraną.

Bookie (bukmacher) - przyjmuje zakłady i układa kursy, tym mianem jest określana najczęściej firma która przyjmuje zakłady.

Canadian - określa się tym mianem zawarcie 26 zakładów w 5 sekcjach; 10 podwójnych, 10 potrójnych, 5 poczwórnych i 1 piątkowy. W tym zakładzie minimalnie dwie gry muszą być wygrane.

Dead Heat - zakład stosowany na turniejach i zawodach gdzie więcej niż jeden zawodnik może zając taka sama pozycje.

Ex aequo - mówimy w przypadku gdy więcej niż jeden zawodnik zajmie takie samo miejsce podczas zawodów sportowych.


Faworyt - drużyn lub zawodnik, który według bukmacherów ma największe szanse na wygrana. Zazwyczaj faworyt ma najniższy kurs zakładu u bukmachera.

Forest Bet - zakład na dwie pierwsze pozycje we właściwej kolejności.

Freebet - darmowy zakład jaki czasem oferują nam bukmacherzy. W przypadku wygranej zakładu zdobyte pieniądze są dopisywane do naszego konta gracza, a gdy źle obstawimy nie tracimy nic.

Goliath - to 247 zakładów zawartych w 8 selekcjach - 28 podwójnych, 56 potrójnych, 70 poczwórnych, 56 piątkowych, 28 szóstkowych, 8 siódemek i 1 ósemka. Minimum 2 gier musi być wygranych, aby otrzymać zwrot.

Handicap - jest to rodzaj zakładu wyrównujący szanse na wygrana słabszej drużyny i redukujący możliwość ze padnie remis.

Handicap Race - gonitwa koni, podczas której fawory jest dodatkowo obciążany by wyrównać szanse i urozmaicić wyścig.

Heinz - 63 zakładów zawartych w 6 selekcjach - 15 dwójkowych, 20 trójkowych, 15 czwórkowych, 6 piątkowych i 1 szóstkowy. Minimum 1 zakład musi być wygranych, aby otrzymać zwrot.

Limity wpłaty - maksymalna kwota jaka możesz przekazać na granie. Możesz ten limit sam ustalać i ta opcja jest dostępna u prawie wszystkich bukmacherów.

Livescore - wyniki aktualizowane na bieżąco podczas trwania spotkanie sportowego.

Lucky 15 - system składający się z 4 typów i 15 zakładów, czyli jeden pojedynczy zakład na każdy typ, 6 podwójnych kombinacji, 4 podwójne kombinacje i jedna poczwórna kombinacja.

Moneyline - zakład w piłce nożnej, koszykówce i hokeju. Oznacza on postawienie na wygranie całego spotkania lecz bez używania handicap. W przypadku remisu jest tak zwany "push" i postawiony zakład jest zwracany.


Non runner - uczestnik zapisany do wyścigu, który nie wystartował w nim.

Oddsmaker - osoba która odpowiada za wystawianie kursów na dane spotkanie sportowe lub wydarzenie.

Patent - określa 7 zakładów zawartych w 3 sekcjach. Zawiera się 1 pojedynczy w każdej z sekcji i 3 podwójne i 1 potrójny zakład.

Push - zakład nierozstrzygnięty w przypadku kiedy padnie remis w danym zakładzie. W takim przypadku wszystkie stawki są zwracane.

Super Heinz - oznacza 120 zakładów, które zawiera się w 7 sekcjach, w tym 21 podwójnych, 35 potrójnych, 35 poczwórnych, 21 piątkowych, 7 szóstkowych, 1 siódemkę.

Support - wsparcie techniczne, które pomaga i ma na celu rozwiązywać powstałe problemy, lub rozwiewać powstałe wątpliwości.

Trixie - oznacza 4 zakłady w 3 sekcjach, w co wchodzą 3 zakłady podwójne i 1 potrójny.

Yankee - oznacza 11 zakładów zawartych w 4 sekcjach w tym 6 podwójnych, 4 potrójne i 1 poczwórny.

Zakład długoterminowy - jest to zakład który jest oferowany przez dłuższy okres. Zdarza się że można do jego rozstrzygnięcia czekać kilka miesięcy.

Zakład last minute - są to zakłady, typy oddawane tuż przed rozpoczęciem danego spotkania.
Reklama

Copyright 2006 © www.all4sport.pl