Typowanie w oparciu o system ciągu Fibonacciego.


System typowania wyników sportowych nazywany przez typerów ciągiem Fibonacciego jest pewną pochodną wspomnianego także w tym dziale systemu progresji, a mianowicie grania, typowania wyników na remisy. Istotną różnicą w tym systemie obstawiania, a mianowicie w systemie ciągu Fibonacciego, a typową progresja grana na remisy jest to że stawki co poziom rosną znacznie wolniej. Konsekwencją tego jest możliwość prowadzenia znacznie dłuższej progresji, co zwiększa prawdopodobieństwo zysku jak i jego wielkość przy dobrze obranej drużynie. Minusem dla niektórych tej metody jest to, że nasz zarobek podczas wygranej jest znacznie niższy niż przy grze typową progresją, ale w przypadku gdy nasza decyzja odnośnie obstawienia będzie błędna, stracimy znacznie mniej, niż to ma miejsce przy zwykłej progresji.


Obstawianie w tym systemie należy zacząć od ustalenia stawki początkowej, którą będziemy grali. Stawkę na każdym poziomie gry ustala się jako sumę stawek na poprzednich dwóch poziomach. Oczywiście nie dotyczy to pierwszych dwóch poziomów obstawiania.

Granie systemem ciągu Fibonacciego najbardziej się opłaca, gdy stosujemy go w odniesieniu do drużyn, które dawno nie zremisowały podczas poprzednich spotkań, a kurs na remis oscyluje w granicach 3.0, najlepiej jak jest jeszcze wyższy.
Wielu typerów stosuje ten system w przypadku gry na tak zwane przełamanie, a mianowicie na to że dana drużyna w końcu zremisuje podczas danego spotkania.
Reklama

Copyright 2006 © www.all4sport.pl