System Labouchere.


Jest to system oparty na malejącej progresji. System Labouchere stosuje się dla typów o kursie 2.00 lub bardzo zbliżonym do niego, gdyż jest to najbardziej opłacalne i pewne.

Korzystanie z tego systemu zaczynamy od zapisania kilku liczb np. 1 2 3 4 5 6. Każdy wypisany numer reprezentuje ilość stawianych jednostek na dany mecz, wydarzenie sportowe. Zaczynamy od obstawienia pierwszego i ostatniego z ustalonych wcześniej numerów (powyższy przykład wskazuje na 1 i 6, co łącznie daje 7 jednostek).


W chwili gdy wygramy wykreślamy wykorzystane cyfry i obstawiamy ponownie na liczny skrajne, zsumowane ze sobą jak to ma miejsce wyżej. Gramy do momentu odniesienia porażki czyli dany kupon nam "nie wejdzie". Po wykreśleniu wszystkich wypisanych cyfr kończymy dany cykl obstawiania i wówczas zaczynamy odnowa.

Gdy przegramy, dodajemy dany numer do końca serii liczb, przez nas wcześniej wytypowanych. Zakładając, że nasz pierwszy zakład był chybiony, wówczas dodajemy 6+1 i do wcześniej wymienionych przez nas cyfr na samym końcu dopisujemy 7. Cały cykl wygląda wtedy analogicznie jak ma to miejsce w opisie.
Reklama

Copyright 2006 © www.all4sport.pl