Rodzaje zakładów sportowych dostępnych u bukmacherów.


Podczas typowania mamy do wyboru szeroki wachlarz różnego rodzaju zakładów dzięki którym możemy postawić na dane wydarzenie sportowe i przy tym wspaniale się bawić.
Jak wiadomo różnego rodzaju zakładów sportowych jest bardzo dużo, a wymienione przez nas w tym dziale zakłady to tylko cześć tego co oferują nam bukmacherzy.
Należy pamiętać o tym, że bukmacher nie narzuca nam jak mamy obstawiać.

Każdy z poniżej opisanych zakładów ma swoje rozwinięcie, a zamieszczony poniżej opis jest bardzo ogólny.

Zacznijmy od podstaw, a mianowicie od zakładu zwanego zakładem klasycznym. Jest to podstawowy rodzaj zakładu jaki możemy spotkać u każdego bukmachera. Są to najprostsze z możliwych zakładów, przez co są najczęściej wybierane przez początkujących typerów, jak osób, które obstawiają tylko dla zabawy. W tym zakładzie obstawiamy na wygrana, remis lub przegrana danego zespołu i na poszczególne typy mamy osobne kursy.

Innym z popularnych zakładów jest zakład Under/Over odnoszący się do goli, punktów i na przykład rzutów rożnych jakie padły w całym spotkaniu.


Dla wyrównania kursów między zespołami które bardzo odbiegają od siebie poziomem i klasą gry. Zazwyczaj spotykamy handicap -1 lub +1, co oznacza, ze faworytowi na samym początku spotkania odejmujemy jeden punkt, a handicap +1 informuje o tym, że dodajemy jeden punkt drużynie słabszej do ostatecznego wyniku spotkania.

Obstawianie dokładnego wyniku spotkania jest ciekawym zakładem i dobrze płatnym jest tym na końcowy wynik danego spotkania sportowego. Wygrywasz gdy wytypujesz wynik jaki padnie na koniec czasu gry. Ten rodzaj zakładu przez swój wysoki kurs jaki jest zazwyczaj ustalany na niego u bukmacherów daje możliwość postawienia na kilka wariantów zakończenia danego meczu i bez obaw można zaryzykować stwierdzenie, że nie stracimy na tego typu zagraniu.

Zakład oznaczany jako połowa czasu/ pełen czas można powiedzieć ze jest rozwinięciem wyżej wymienionego zakładu. Typujemy tu wynik pierwszej połowy spotkania, a także ostateczny wynik jaki padnie podczas na przykład meczu piłkarskiego. Jest to forma głównie spotykana u bukmacherów online.

Ciekawym zakładem jaki spotyka się u bukmacherów i jaki dostarcza wielu emocji jest typ zwany Head to Head. Obstawia się go w ramach bezpośrednich pojedynkach zawodników, czy drużyn na danym turnieju, czy podczas całego sezonu. Polega na wytypowaniu najlepszego z uczestników danych zawodów. Wynik ten jest obliczany na podstawie końcowych rezultatów danego turnieju lub sezonu.

Dzięki zakładom online można się zakładać niemal o wszystko. Ciekawym, dobrze płatnym lecz ryzykownym zakładem jest obstawienie kto pierwszy, lub ostatni strzeli gola. Jest to zakład w którym nie liczy się ostateczny wynik spotkania, nie interesuje nas która z drużyn wygra.


Innym rodzajem zakładu w którym nie musimy wskazywać konkretnego zwycięzce spotkania jest to zakład na czas gry w którym padną poszczególne bramki w danym spotkaniu. Możemy tu obstawiać na ilość bramek jakie zostaną strzelone podczas pierwszej polowy jak i drugiej.

W zakładach bukmacherskich, bukmacherzy online dają nam możliwość typowania wyniku pierwszej połowy meczu. Niezależnie od rezultatu całego spotkania liczy się wynik punktowy jaki zdobędą drużyny podczas pierwszej polowy spotkania włączając w to czas doliczony. Mamy możliwość obstawienie który z zespołów, lub zawodników podczas danego spotkania otrzyma jako pierwszy żółta, czy nawet czerwoną kartkę.

Kolejnym zakładem podobnym do powyższego jest obstawienie który z zespołów jako pierwszy wykona w danym spotkaniu rzut wolny.

Podobnie sytuacje ma się ze zmianami zawodników podczas danego meczu. W tym rodzaju zakładów należy wytypować który z zespołów jako pierwszy dokona zmiany zawodnika.
Reklama

Copyright 2006 © www.all4sport.pl