Obstawianie za pomocą Handicap.


Rodzaj zakładów bukmacherskich zwany Handicap został wprowadzony przez bukmacherów by zostały wyrównane kursy drużyn. Ten rodzaj zakładów stosuje się w przypadku gdy w danym spotkaniu jedna z drużyn jest znacznie silniejsza i wszystkie statystyki wskazują, że jest liderem danego meczu.
Jest to ciekawa alternatywa na pewno dla zakładów klasycznych. Poprzez zastosowanie zakładu typu Handicap możemy postawić na naszą ulubioną drużynę, mimo iż nie ma realnych szans na zwycięstwo w danym meczu. Istniej dodanie, odjecie bramek na dane spotkanie od 1 do 3.
Bukmacherzy wprowadzili następujące handicapy:

Handicap -1; jest to handicap w którym faworyt spotkania ma na wstępie odjęty jeden punkt. Sprawia to, że drużyna słabsza ma znacznie większe szanse na odniesienie zwycięstwa.


Handicap +1; ten rodzaj zakładu handicap dodaje jedna bramkę słabszej drużynie do ostatecznego wyniku spotkania zwiększając sztucznie jego szanse,a tym samym wyrównując je w ostatecznym rozrachunku spotkania.

Łatwiej zakłady typu Handicap będzie zrozumieć na przykładzie. Zakładamy, że mamy dwie drużyny jedna mocniejsza, bezkompromisowego faworyta spotkania, nazwijmy ją X1 i drugi zespół znacznie słabszy, który wedle wszystkich statystyk nie ma najmniejszych szans na zwycięstwo - nazwiemy go X2.

Obstawiamy wynik na naszym kuponie X1(-1) vs X2.
Tak obstawiony kupon oznacza, że na wstępie drużynie X1 odejmujemy jedna bramkę i w momencie gry mecz w którym postawiliśmy na X2 z takim układem kończy się wynikiem 1:0 wówczas nasz zakład wygrywa.
W przypadku takiego skreślenia kuponu, gry obstawiamy mimo wszystko zwycięstwo drużyny X1 nasz kupon wygrywa w momencie gdy spotkanie skończy się przykładowo wynikiem 3:1.
Reklama

Copyright 2006 © www.all4sport.pl